piątek, 2 lutego 2018

APARTAMENTY WIELICKA - ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM


Wiele młodych osób decyduje się na zakup własnej nieruchomości. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjne są te, które znajdują się na rynku pierwotnym. Mają one zdecydowanie więcej zalet. To w tych mieszkaniach możemy być pierwszym właścicielem. Ułatwia to nie tylko wprowadzenie zmian, które nas interesują. Są one także wolne od usterek spowodowanych przez naszych poprzedników. Mamy także możliwość samodzielnego decydowania o jego wystroju. Bardzo ważna jest również nowoczesna infrastruktura czy niskie koszty użytkowania. Dokładnie tak samo jest w przypadku nowej inwestycji Apartamenty Wielicka.
Inwestycja ta ma dwa Etapy. Pierwszy z nich położony jest w dzielnicy Bieżanów - Prokocim. Dzięki temu stała się idealnym miejscem dla tych osób, które cenią sobie komfort. Wynika on z lokalizacji mieszkań znajdujących się w malowniczej okolicy, w której występuje nie tylko XVIII wieczny zespół pałacowy, ale także piękne aleje spacerowe czy plac zabaw dla dzieci. To wszystko bez konieczności opuszczania centrum miasta. Niedaleko znajdują się sklep, przedszkola, szkoły i placówki medyczne.
Pięć budynków, które wchodzą w ten Etap świetnie wpisują się otoczenie. Zostały zaprojektowane tak, aby oszczędzić operowanie barwami czy detalami. W blokach znajdują się mieszkania o powierzchni od 24 do 122 metrów kwadratowych, mające funkcjonalny rozkład z przeszkleniami i balkonami. Bardzo ważna jest obecność wind w każdej klatce schodowej. Właściciele apartamentów na parterze mają własne przydomowe ogródki. Na dodatek są także miejsca parkingowe, z których 204 usytuowane są w podziemiu, a 53 to miejsca naziemne.
W tymże zespole budynków znajduje się także patio, natomiast na zewnątrz plac zabaw dla dzieci. Bezpieczeństwo zapewnia firma ochroniarska oraz monitoring.

Drugi Etap i jego budynek położony jest obok bloków pierwszego Etapu. Występuje w nim 121 mieszkać o powierzchni od 26 do 59 metrów kwadratowych oraz 4 lokale usługowe. Pięciopiętrowy apartamentowiec położony jest pomiędzy starodrzewem, terenami Zakonu Augustianów, Etapem I i ul. Wielicką, w które nie tylko harmonijnie się wkomponowuje, ale również bardzo ładnie nawiązuje do wyżej wspomnianego pierwszego Etapu. Podobnie jak on zbudowany jest w stylu modernizmu, a właściciela mieszkań na parterze posiadają własne ogrody o zróżnicowanej powierzchni od 9,5 do 100 metrów kwadratowych. Zamontowane są cichobieżne windy w trzech klatkach schodowych. Każde z mieszkań wyposażone jest także w taras. Na terenie Etapu II zlokalizowany jest również plac zabaw oraz strefa relaksu. Tuż obok jest przystanek autobusowy czy sklep. Wszystko jest zamknięte, strzeżone i monitorowane.

Stoicie przed wyborem mieszkania? Wybierzecie te z rynku pierwotnego? Co Waszym zdaniem jest największą zaletą tego rynku?

36 komentarzy:

 1. Nie znam się na tym kompletnie, ale nie długo ten temat będzie dotyczył również i mnie :)
  Na pewno zaletą jest monitoring bo teraz takie rzeczy się dzieją, że głowa mała a tak możemy spokojnie spać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie stoję już przed wyborem mieszkania, mam swój dom, ale na pewno wielu osobom artykuł pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 26 to tak mało, że trudno mi sobie to wyobrazić. ja mam nadzieję, że w tym roku zostanie oddane moje mieszkanie- 52 m. a i tak wydaje mi się maleńkie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja gdybym miała kupować mieszkanie to tylko z rynku pierwotnego. Takie mieszkania są zbudowane zgodnie z najnowszymi technikami budownictwa, mają przemyślane rozmieszczenie pokoi, a wokół apartamentowców jest ładnie zagospodarowany teren. Same plusy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym być przed takim wyborem , ale niestety nie jestem. Myślę jednak że gdybym decydowała się na mieszkanie to właśnie takie z rynku pierwotnego ważne było by dla mnie nie tylko położenie , ale też plac zabaw, parking oraz w miarę bliskie położenie sklepów i szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 6. My jak na razie mieszkami na wsi z rodzicami, ale w przyszłości ceniłybyśmy sobie komfort jakim jest odpowiednia lokalizacja naszego mieszkania. Fajnie byłoby mieszkać przy rynku i mieć tylko krok do sklepu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie ta kwestia obecnie nie dotyczy, aczkolwiek jak patrzę na ceny mieszkań w moim mieście, to za głowę się można złapać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdybym miała kupować mieszkanie to z pewnością chciałabym żeby było właśnie z rynku pierwotnego. Dobra lokalizacja jest bardzo ważna, chyba każdy bierze takie rzeczy pod uwagę rozważając zakup czterech kątów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem szczerze, że zupełnie się nie znam na tym i nie wiem które mieszkania lepiej kupować z rynku wtórnego, czy z pierwotnego. Dzięki artykułowi, wiem już trochę więcej, ale muszę jeszcze się dokształcić.

  OdpowiedzUsuń
 10. W rewelacyjnym miejscu są zlokalizowane te aparamenty. Winda i monitoring są jak mnie ogromnym plusem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jednak wolę dom od mieszkania <3 w tym roku ruszamy z budową <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Myslę nad zakupem mieszkania i chyba jednak rynek pierwotny to jest to. Dzięki za ten wpis.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie stoję przed wyborem mieszkania, ponieważ wspólnie z narzeczonym zdecydowaliśmy się na dom. Natomiast moja przyjaciółka zdecydowała się na zakup mieszkania w Olsztynie, właśnie z rynku pierwotnego. Mieszkania te są zbudowane w sposób nowoczesny i przede wszystkim praktyczny i to przemawia na ich korzyść :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam takie apartamentowce blisko córki osiedla we Wrocławiu. Zawsze przechodzę obok nich jak idę do niej z przystanku. Piękne tam są mieszkania, ona na parterze ma duży taras. Latem to jest raj dla wnuczki, może jeździć rowerkiem, jest trampolina :) Bardzo mi się podoba sposób projektowania mieszkań, nie to co kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 15. My dostaliśmy mieszkanie w tzw. spadku. Jeśli w przyszlosci zajdzie potrzeva wiekszego m2, to kupimy mieszkanie na rynku pierwotnym. Remontowanie po kims juz nie daje takie satysfakcji.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kupiłam nie dawno w Warszawie na Białołęce :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja jak kupowałam mieszkanie to właśnie z rynku pierwotnego. Jakoś bardziej podobają mi się rozkłady mieszkań jak w tych nowszych projektach.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie jestem zwolennikiem mieszkań i sama nie chciała bym w nim mieszkać. Uwielbiam domy i swodobne jego użytkowanie

  OdpowiedzUsuń
 19. To jeszcze przede mną, aczkolwiek ten post może być bardzo przydatny dla innych. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dla mnie jeszcze długa droga do wyboru własnego mieszkania, chociaż aktualnie bardziej przekonana jestem do budowy domu :) Ale kto wie co życie przyniesie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja wybralam dom zamiast mieszkania. Niedawno skonczylam budowe jednak gdybym miala decydować sie na mieszkanie to tylko te z rynku pierwotnego

  OdpowiedzUsuń
 22. to trudny wybór, na szczęście mam własny dom

  OdpowiedzUsuń
 23. Takie mieszkania to marzenie wielu z nas. Główną ich zaletą jest własnie to że są nasze od początku, nikt nigdy ich nie użytkował i mozemy zaaranżować je jak tylko chcemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Fajnie! Ponoć jest teraz więcej chętnych na mieszkanie, niż mieszkań, dlatego warto szybko się zakręcić w temacie! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 25. Dla mnie znacznie lepsza opcja jest zakup mieszkania niz wynajmowanie go ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja kupiłam mieszkanie od dewlopera i jestem zadowolona. Wszytko urządziłam wg własnego pomysłu. Mogłam nawet sama zaprojektowac rozklad scianek działowych. Nie kupiłabym mieszkania z rynku wtórnego, to inwestycja czasami na całe zycie, wiec warto kupować w nowym budownictwie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja na razie jeszcze nie myślę, o swoim mieszkaniu, ale myślę, że innym osobom bardzo ten post się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja kupiłam swoje mieszkanie od dewelopera i to był strzał w dziesiątkę bo mogłam od postaw zaplanować jak będzie wyglądało moje mieszkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja również wolałabym kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, gdyż daje to więcej możliwości na maksymalne dostosowanie go do naszych potrzeb. Poza tym nowe budownictwo obecnie korzysta z zupełnie innych materiałów, co również jest na plus, gdyż poprawia to jakość życia. Monitoring to mój must have, który daje poczucie bezpieczeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Raczej na pewno nie będę mieszkać w mieszkaniu, ale podeślę linka koleżance :-)

  OdpowiedzUsuń
 31. Po przeprowadzce w październiku mam ich dość chyba do końca życia. Mieszkamy teraz w pięknej kamienicy i mam nadzieję, że kolejna szybko mnie nie czeka.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja mieszkam za granicą więc troszkę trudn mi się wypowiedziec w tej kwestii :)

  OdpowiedzUsuń
 33. ja już na swoim mieszkam kilka lat, choć nie powiem - przydałaby mi się większa chata.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja za kilka lat będę kupować swoje własne kąty, ale chyba postawię na dom. Jeśli już jednak miałabym zakupować mieszkanie to tylko z rynku pierwotnego.

  OdpowiedzUsuń
 35. My zamieszkaliśmy w domu rodzinnym mojego męża. Jego rodzice mieszkają na piętrze a my na parterze. Nasze mieszkania są całkowicie oddzielone i uważam, że to całkiem fajny układ. Oczywiście gdybym miała możliwość to wolałabym swój dom.

  OdpowiedzUsuń
 36. Niestety jak na razie ten temat mnie nie dotyczy i w najbliższym czasie też nie. Gdyż mieszkam w domu z ogrodem:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Będzie mi bardzo miło! ❤
Na wszystkie pytania odpowiadam pod komentarzem.